Luottamushenkilöt

Vantaan Perussuomalaisten luottamushenkilöt valtuustokaudella 2017-2021

 

etunimi.sukunimi@nullvantaa.fi

varsinainen jäsen – varajäsen

 

Kaupunginhallitus 2017-2019

Mika Niikko – Timo Auvinen sit

 

Yleisjaosto 2017-2019

Mika Niikko – Timo Auvinen sit

 

Lautakunnat ja niiden jaostot

 

Kaupunkisuunnittelulautakunta

Niilo Kärki – Eija Liinakoski

Antti Lind – Juha-Pekka Heinänen

 

Kaupunkisuunnittelulautakunnan rakennuslupajaosto

Juha-Pekka Heinänen – Antti Lind

 

Keskusvaalilautakunta

Arja Niemelä – Pirjo Vilenius

 

Opetuslautakunta

Kai-Ari Lundell – Antti Lihavainen

 

Yksilöasianvaliokunta

Antti Lihavainen – Kai-Ari Lundell

 

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Tanja Vahvelainen – Lasse Eva

 

Sosiaali- ja terveyslautakunnan jaosto

Lasse Eva

 

Tarkastuslautakunta

Kai-Ari Lundell vara

 

Tekninen lautakunta

Timo Auvinen sit – Taina Aidanjuuri-Vestala sit

 

Yksityistiejaosto

Tanja Aidanjuuri-Vestala sit – Timo Auvinen sit

 

Vapaa-ajan lautakunta

Kirsi Mäkilaine – Eva Pesonen

Jouni Herranen – Pasi Liukkonen

 

Ympäristölautakunta

Eija Liinakoski – Maija Parkkima

 

Toimikunnat 2017-19

 

Aviapolis-Tikkurila-Hakunilan kehittämistoimikunta

Juha Järä – Camilla Garchi

 

Edunvalvontatoimikunta

Kirsi Mäkilaine

 

Historiantoimikunta

Vilho Mäkelä

 

Koivukylä-Korson kehittämistoimikunta

Juha Juntunen – Ari Jussila

 

Monikulttuurisuusasian neuvottelukunta

Pauli-Artturi Luttinen

 

Myyrmäki-Kivistön kehittämistoimikunta

Petrus Pesonen vpj – Sami Palviainen

 

Sisäilma-asioiden neuvottelukuntakunta

Kai-Ari Lundell – Jorma Sillanpää

 

Svenska kommittén

Antti Lahtinen – Peter Mansner

 

Yleiskaavatoimikunta

Johannes Nieminen

 

Liikelaitokset ja muut

 

Ami-säätiön hallitus

Peter Lammenranta vara

 

Tiedekeskussäätiön valtuuskunta

Vesa Heiska

Iida Rekunen

 

Vantaan käräjäoikeuden lautamiehet

Tanja Aidanjuuri-Vestala

Seppo Honkaniemi

Teijo Kakko

Jarmo Kiviniemi

Markku Naumanen

Peter Nyström

Juha Simonen

Minna Vepsäläinen

 

Vantaan suun terveydenhuollon liikelaitoksen johtokunta

Tanja Vahvelainen – Kim Hyvärinen

 

Vantaan työterveys liikelaitoksen johtokunta

Kirsi Mäkilaine – Marko Kosonen

 

Uskotut miehet kiinteistötoimituksessa

Jukka Helin

Aki Käkelä

 

Yhtiöt

 

Kiinteistö Oy Lehdokkitien virastotalo

Olli Korkalainen

 

Kiinteistö Oy Vantaan kauppalantalo

Tanja Aidanjuuri-Vestala

 

Vantaan Tilapalvelut Vantti Oy

Mika Niikko

 

VTK Kiinteistöt Oy

Johannes Nieminen

 

Ylikunnalliset

 

Eteva vammaispalvelujen tuottaja

Tanja Aidanjuuri-Vestala – Lasse Eva

 

Helsingin seudun liikenne HSL

Pasi Liukkonen vara

 

Helsingin seudun maakuntakaava

Eija Liinakoski

 

HYKS-aluelautakunta

Marko Kosonen

 

Itä-Uudenmaan poliisien neuvottelukunta

Minna Vepsäläinen – Iida Rekunen

 

Laurea Ammattikoulu Vantaa-Porvoo neuvottelukunta

Petri Leinonen

 

Sydkustens landskapsförbund r.f.

Peter Mansner – Antti Lahtinen

 

Uudenmaan maakuntavaltuusto

Mika Niikko – Tanja Aidanjuuri-Vestala

 

Uudenmaan virkistysalueyhdistyksen valtuuskunta

Johan Viitanen vara