Luottamushenkilöt

Vantaan Perussuomalaisten luottamushenkilöt valtuustokaudella 2017-2021

 

etunimi.sukunimi@nullvantaa.fi

varsinainen jäsen – varajäsen

 

Kaupunginhallitus 2017-2019

Mika Niikko

 

Yleisjaosto 2017-2019

Mika Niikko

 

Lautakunnat ja niiden jaostot

 

Kaupunkisuunnittelulautakunta

Niilo Kärki – Eija Liinakoski

Antti Lind – Juha-Pekka Heinänen

 

Kaupunkisuunnittelulautakunnan rakennuslupajaosto

Juha-Pekka Heinänen – Antti Lind

 

Opetuslautakunta

Kai-Ari Lundell – Antti Lihavainen

 

Yksilöasianvaliokunta

Antti Lihavainen – Kai-Ari Lundell

 

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Tanja Isa Vahvelainen – Lasse Eva

 

Sosiaali- ja terveyslautakunnan jaosto

Lasse Eva

 

Tarkastuslautakunta

Kai-Ari Lundell vara

 

Tekninen lautakunta

Taina Aidanjuuri-Vestala vara

 

Yksityistiejaosto

Tanja Aidanjuuri-Vestala

 

Vapaa-ajan lautakunta

Kirsi Mäkilaine

Jouni Herranen – Pasi Liukkonen

 

Ympäristölautakunta

Eija Liinakoski

 

Toimikunnat 2017-19

 

Aviapolis-Tikkurila-Hakunilan kehittämistoimikunta

Juha Järä – Camilla Garchi

 

Edunvalvontatoimikunta

Kirsi Mäkilaine

 

Historiantoimikunta

Vilho Mäkelä

 

Koivukylä-Korson kehittämistoimikunta

Juha Juntunen – Ari Jussila

 

Monikulttuurisuusasian neuvottelukunta

Pauli-Artturi Luttinen

 

Myyrmäki-Kivistön kehittämistoimikunta

Petrus Pesonen vpj – Sami Palviainen

 

Sisäilma-asioiden neuvottelukuntakunta

Kai-Ari Lundell

 

Svenska kommittén

Antti Lahtinen – Peter Mansner

 

Yleiskaavatoimikunta

Johannes Nieminen

 

Liikelaitokset ja muut

 

Ami-säätiön hallitus

Peter Lammenranta vara

 

Tiedekeskussäätiön valtuuskunta

Vesa Heiska

Iida Rekunen

 

Vantaan suun terveydenhuollon liikelaitoksen johtokunta

Tanja Vahvelainen – Kim Hyvärinen

 

Vantaan työterveys liikelaitoksen johtokunta

Kirsi Mäkilaine – Marko Kosonen

 

Uskotut miehet kiinteistötoimituksessa

Aki Käkelä

 

Yhtiöt

 

Kiinteistö Oy Lehdokkitien virastotalo

Olli Korkalainen

 

Vantaan Tilapalvelut Vantti Oy

Mika Niikko

 

VTK Kiinteistöt Oy

Johannes Nieminen

 

Ylikunnalliset

 

Eteva vammaispalvelujen tuottaja

Lasse Eva vara

 

Helsingin seudun liikenne HSL

Pasi Liukkonen vara

 

Helsingin seudun maakuntakaava

Marja Kyyrö

 

HYKS-aluelautakunta

Marko Kosonen

 

Itä-Uudenmaan poliisien neuvottelukunta

Minna Vepsäläinen – Iida Rekunen

 

Laurea Ammattikoulu Vantaa-Porvoo neuvottelukunta

Petri Leinonen

 

Sydkustens landskapsförbund r.f.

Peter Mansner – Antti Lahtinen

 

Uudenmaan maakuntavaltuusto

Mika Niikko – Tanja Aidanjuuri-Vestala

 

Uudenmaan virkistysalueyhdistyksen valtuuskunta

Johan Viitanen